g56_g58_logo_www_02.jpg
 

nawigator: »

zmniejsz czcionkezwieksz czcionke


Zapraszamy do e-sklepu Domu Jubilerskiego A&A - www.domjubilerski.aia.pl
 
Praktyczne wskazówki:
  1. Przy napełnianiu nowego lub długo nie używanego pióra ze zbiornikiem tłokowym powietrze znajdujące się w przewodzie spływaka zostaje wciągnięte. W celu jego usunięcia ze zbiornika należy powtórzyć czynność napełniania
  2. Wiecznych piór nie wolno nigdy napełniać tuszem! Tusz nie jest rozpuszczalny w wodzie i po krótkim czasie powoduje zatkanie każdego układu doprowadzenia atramentu.
  3. Pióro, które nie było długo używane należy przeczyścić, czyli odkręcić część przednią ze stalówką i włożyć ją do naczynia z wodą na 15 minut w celu usunięcia zaschniętego atramentu, po czym przepłukać pod bieżącą wodą i osuszyć. Następnie zamontować tłoczek lub nabój i rozpisać pióro.
  4. W celu prawidłowego włożenia wkładu do długopisu do znajdującej się w przedniej części korpusu sprężynki, korpus należy trzymać w pozycji pionowej do dołu, a wkład wpuścić do środka. Nigdy nie należy zakładać wkładu na siłę, można w ten sposób uszkodzić łoże kulki i wkład przestanie dobrze pisać.
  5. Jeśli nowy wkład nie chce pisać, należy mocniej nacisnąć długopis przy pierwszej kresce. Kulka obróci się, „pieczęć” zostaje złamana i dostęp do pasty piszącej (tuszu) zostaje otwarty.
  6. Przybory do pisania pokryte warstwą metalu szlachetnego, bądź z niego wykonane należy traktować tak, jak klejnot. Twarde przedmioty jak klucze, nożyczki itp. nie powinny leżeć razem ze złotem i srebrem w jednej kieszeni lub szufladzie. Metalom szlachetnym nie wychodzi to na dobre. Pojawiają się na nich zadrapania i tracą swój połysk. Najlepszy wygląd mają przy codziennym użytkowaniu. Przybory do pisania wykonane z metali szlachetnych kochają kontakt z człowiekiem.