zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Relacja

Relacja| Wyniki| Sponsorzy i patroni| Program Turnieju| Nagrody| Galeria|

Brylantowo-golfowe emocje po raz czwarty

Bystrzy obserwatorzy nowych trendów wiedzą dobrze, że golf - do niedawna mało znany w Polsce - staje się teraz coraz bardziej popularny. Odchodzi się już od postrzegania golfa jako sportu elitarnego, a coraz więcej Polaków spędza wolny czas z kijem golfowym wśród porośniętych trawą pól. Jednym z ważniejszych wydarzeń w Polsce dedykowanych miłośnikom sportowo-towarzyskich emocji jest rozgrywany corocznie w pierwszy weekend czerwca Turniej Golfowy o Brylant A&A Domu Jubilerskiego.

Organizowany na polu golfowym w Woli Błędowej Turniej Golfowy o Brylant A&A (w tym roku pod patronatem Polskiego Związku Golfa i z udziałem sponsorów głównych: Plus GSM i marki VOLVO) jest jedynym wydarzeniem w Polsce łączącym sztukę jubilerską ze sportem. Jego unikalny charakter i atmosfera przyciągają każdego roku wielu graczy z całej Polski i z zagranicy. Tak było i w tym roku. Mimo zachmurzonego nieba, na polu golfowym stawiło się aż 57 zawodników i zawodniczek, by już po raz czwarty zaciekle, lecz zgodnie z etykietą gry, powalczyć o nagrodę główną - wyjątkową statuetkę z brylantem, zaprojektowaną przez Annę Majsterek i wykonaną przez najlepszych jubilerów A&A Domu Jubilerskiego oraz kupon wartościowy uprawniający do zakupu stylowych mebli ufundowany przez Empir.

Dniem inauguracji Turnieju była sobota 2 czerwca. Już o godzinie 7:00 rano pojawili się pierwsi golfiści, by w niezwykłej porannej atmosferze pola przygotować się do całodziennej rywalizacji. Podzieleni na dwie grupy swoje zmagania rozpoczęli tuż przed godziną 9:00. Zmagania z piłeczką i z deszczem trwały cały dzień - ostatni zawodnicy opuszczali pole po godzinie 21.00. Do finałowej niedzielnej rozgrywki awansowało 36 zawodników (18 najlepszych w kategorii brutto i 18 w kategorii netto). Finałowe emocje były na tyle gorące, że zwycięzca Turnieju Michał Kasprowicz podczas jednego z uderzeń złamał kij, a sterowany pilotem wózek na kije należący do jednego z zawodników stracił orientację i przestał słuchać swego pana. Jak co roku nagrody dla drugiego i trzeciego miejsca w kategorii Open-brutto były niezwykle atrakcyjne - Jan Drehsen (II miejsce) otrzymał kupon wartościowy uprawniający do zakupu stylowych mebli ufundowany przez firmę Empir, a Piotr Owczarek (III miejsce) wygrał weekendowy pobyt w SPA Magellan dla dwóch osób. W gronie zwycięzców znaleźli się także Katarzyna Kaźmierczyk - najlepszy wynik brutto kobiet i Adrian Jędrzejewski - najlepszy junior. Do nich trafiły statuetki w postaci golfowych piłeczek. Oczywiście z brylantem.

Rywalizacja na polu golfowym przyniosła też mnóstwo wrażeń licznie zgromadzonym na Turnieju gościom mającym szansę obejrzeć przebieg konkursów Hole in One i Longest Drive. Niestety nikt z uczestniczących w Hole in One graczy nie zdołał umieścić piłeczki w dołku jednym tylko uderzeniem i tym samym nikt nie zdobył brylantowej, niezwykle cennej kolii wykonanej ręcznie według starej szkoły rękodzieła złotniczego w pracowni A&A Domu Jubilerskiego. Była jednak bardzo cenna nagroda pocieszenia - pani Ewa Duda, która uderzała w kierunku dołka jako ostatnia, umieściła piłeczkę najbliżej i wygrała pięciodniowy pobyt w ekskluzywnym ośrodku SPA Geovita w Krynicy Zdroju. Równie emocjonujący okazał się konkurs na najdłuższe uderzenie - w konkursie Longest Drive już drugi rok z rzędu wygrał pan Karol Kazuła, który posłał piłeczkę na odległość 290m i otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Frederique Constant. Wśród kobiet najdłuższym uderzeniem popisała się Katarzyna Kaźmierczyk również otrzymując cenny zegarek.

Po zakończeniu zmagań sportowych nadszedł czas na część rozrywkową przygotowywaną z myślą o licznie zgromadzonych gościach. Oprócz ogromnego pikniku serwowanego przez Chłopskie Jadło i firmę Emma, organizatorzy zapewnili pokazy tańca nowoczesnego, towarzyskiego oraz pokaz tańca z ogniem - wszystkie przygotowane przez łódzką Szkołę Tańca Cubana. Zgromadzeni mogli podziwiać też oryginalne kolekcje firm modowych Van Graaf i Trussardi. W rozbudowanym programie atrakcji znalazło się też miejsce na pokaz fitness i pokaz walk karate Polskiego Związku Golfa.

Organizowany po raz pierwszy w historii Turnieju oryginalny "Konkurs na najpiękniejsze nakrycie głowy" wzbudził ogromne zainteresowanie przybyłych pań. Jury, w którym zasiedli przedstawiciele firm z branży odzieżowej oraz magazynu "Moda&Styl" miało niemały problem z wytypowaniem zwycięzcy, dlatego ostatecznie zostały wyróżnione i nagrodzone m.in. roczną prenumeratą magazynu "Moda&Styl", trzy właścicielki najoryginalniejszego nakrycia głowy. Konkurs został bardzo dobrze oceniony przez gości, dlatego wpisze się on na stałe w program imprezy.

Dla amatorów golfa została zorganizowana we współpracy z VOLVO - sponsorem głównym Turnieju - i w ramach Szkoły Golfa A&A, Akademia Golfa Volvo Masters Amateur. David Edberg, jeden z najlepszych trenerów golfa w Polsce, osobiście dawał pierwszą lekcję wszystkim zainteresowanym tym wyjątkowym sportem, a zwycięzcy najdalszego uderzenia podarował płytę z prowadzonym przez siebie kursem podstaw golfa. W ramach imprezy odbyło się także wręczenie nagród dla najlepszych zawodników Ligi Golfa - to kolejna inicjatywa łódzkiego Klubu Golfa A&A - oraz Turniej dla początkujących golfistów, czyli konkurs puttowania, w którym nagrodą była srebrna biżuteria A&A Domu Jubilerskiego.

Po raz kolejny okazało się jak trafna jest inicjatywa łącząca sport - nie tylko ten w wydaniu wyczynowym, ale również uprawiany rekreacyjnie - ze światem sztuki, kultury i biznesu. Poprzez swoją organizację i rangę Turniej na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez golfowych w naszym kraju. A brylanty na polu golfowym stały się chlubną tradycją Łodzi.

Wyniki:

W kategorii Open-brutto
:
1 miejsce - Michał Kasprowicz
2 miejsce - Jan Drehsen
3 miejsce - Piotr Owczarek

W kategorii Open-netto:
1 miejsce - Adrian Jędrzejewski
2 miejsce - Mikołaj Kubielski
3 miejsce - Artur Majsterek

W kategorii Kobiety-brutto:
1 miejsce - Katarzyna Kaźmierczyk
2 miejsce - Beata Stepułajtys
3 miejsce - Elżbieta Wolschendorf-Łazowska

W kategorii Juniorzy-brutto:
1 miejsce - Adrian Jędrzejewski

W konkursie Longest Drive zwyciężyli:
w kategorii mężczyzn - Karol Kazuła
w kategorii kobiet - Katarzyna Kaźmierczyk

W konkursie Hole in One - brak zwycięzcy
Nearest to the Pin - Ewa DudaOrganizator turnieju: A&A Marketing Sp. z o.o.

Patroni honorowi turnieju: Polski Związek Golfa, Prezydent Miasta Łodzi Jerzy Kropiwnicki, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak

Sponsorzy główni: Plus GSM, VOLVO

Sponsorzy: Adi Art, Ascor, Bang&Olufsen, Beauty Planet, Chłopskie Jadło, Coca Cola, Deutsche Bank, Twoja Chata, Empir, Geovita, Kirchner, Llentab, Magellan, Nordkalk, PZU, Trussardi, Van Graaf, Viessmann

Patroni medialni: Angora, Bankier.pl, Exclusive Design, Gazeta Wyborcza, Gentleman, Golf Mediatour, Good Life Magazine, Manager Magazin, Moda&Styl, Murator, Prestige House, Radio Łódź, Świat Elit, Top Class, TV Sat, TV Toya, TVP 3, Villa, Warsaw Voice, www.golf.pl, www.golf24.pl, www.golfmedia.pl, www.golfnews.pl, www.onet.pl, www.sport24.info.pl

Partnerzy: Polski Związek Karate, Studio Tańca Cubana, Fitness Klub Laguna

 

Warning: getimagesize(cms/zalaczone_pliki/medium_Widoki 11 dołek Wola B.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/serweraia01/ftp/htdocs/golf.aia.pl/strona/tresc.php on line 95

Warning: getimagesize(cms/zalaczone_pliki/Widoki 11 dołek Wola B.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/serweraia01/ftp/htdocs/golf.aia.pl/strona/tresc.php on line 102