zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Relacja

Relacja| Wyniki| Lista zawodników| Zaproszenie | Program| Regulamin | Nagrody| Patroni| Konkurs fotograficzny| Sponsorzy | Pł‚atność‡ przelewem| Galeria zdjęć‡| Media o Turnieju|

 

Golfowy Jubileusz za nami!

W pierwszy weekend czerwca odbyła się kolejna tym razem piąta, jubileuszowa edycja turnieju „O Brylant A&A”.
To jedno z ważniejszych wydarzeń golfowo-towarzyskich w Polsce zgromadziło na polu w Woli Błędowej k/ Łodzi ponad 1600 gości oraz 85 golfistów. Turniej z każdym rokiem podnosi swoją rangę sportową i poziom organizacyjny. Honorowy patronat nad Turniejem objął jak zawsze Polski Związek Golfa oraz po raz pierwszy Minister Sportu i Turystyki – Mirosław Drzewiecki. Zawody sędziował jeden z najlepszych sędziów w Polsce Włodzimierz Kronenberger. W tej jubileuszowej edycji nie mogło zabraknąć wielkich emocji, niezapomnianych wrażeń i wielu wspaniałych atrakcji.

 

Turniej rozpoczął się w sobotę z samego rana, a słoneczna pogoda wyjątkowo sprzyjała golfistom. Prestiżu sportowego dodawały zawodom rozegrane w tym dniu po raz pierwszy w ramach Turnieju „O Brylant A&A” eliminacje z cyklu Polish Golfers Championship ’08.

 

W drugim dniu Turnieju do walki stanęło 60 graczy. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca. Decydujące starcie rozegrało się między Wojtkiem Świniarskim a Michałem Kończakiem, którzy uzyskali ten sam wynik 166 brutto i zafundowali organizatorom i gościom pasjonującą dogrywkę. Zwycięzcą pojedynku okazał się Wojtek Świnarski i to on został zdobywcą statuetki z brylantem. Najlepszą w klasyfikacji pań okazała się Elżbieta Wolschendorf-Łazowska z wynikiem 200 brutto. Kategorię juniorów wygrał Oskar Kaźmierczak. Zwycięzcy zostali obdarowani licznymi nagrodami m.in. otrzymali telefony komórkowe od głównego Sponsora Turnieju Plus GSM, kilkudniowe pobyty w ośrodku SPA&Wellness Magellan oraz w pięciogwiazdkowym hotelu w Zakopanym.

Brylantowa kolia „z serii książęcej wykonana ręcznie przez najlepszych łódzkich jubilerów, wg starej szkoły rękodzieła złotniczego w pracowni jubilerskiej A&A Domu Jubilerskiego, nagroda w konkursie Hole in One, nie znalazła w tym roku swojego właściciela. Konkurs Nearest to the Pin wygrał Adam Kowalczewski, którego piłka wylądowała najbliżej flagi. Najdłuższe uderzenie w konkursie Longest Drive, gdzie nagrodami były ekskluzywne zegarki marki Frederique Constant, należało do Marka Pisarskiego, a wśród pań najdalej poleciała piłka Elżbiety Wolschendorf-Łazowskiej. Wszyscy zwycięzcy Turnieju otrzymali unikatowe statuetki z brylantem.

Sportowym wydarzeniem specjalnym był pokaz trików golfowych przygotowany przez Jamesa Bray’a – rekordzisty świata w najszybszym wybijaniu piłek w ciągu godziny.
Dla osób, które jeszcze nie zaznały przyjemności jaką daje gra w golfa organizatorzy przygotowali możliwość nauki tej dyscypliny w specjalnie przygotowanej Akademii Golfa BMW. Poprowadził ją jeden z najlepszych, profesjonalnych golfistów w Polsce i jednocześnie trener – Jan Lubieniecki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również konkurs puttowania, na którym atmosferę rywalizacji podgrzewał swoją nietuzinkową osobowością Arkadiusz Majsterek – pasjonat golfa oraz pomysłodawca Turnieju. Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewnili ciekawe atrakcje towarzyszące. W pokazach mody prezentowały się kolekcje znanych marek jak Trussardi, Van Graff i New Man. Rozbrzmiewające rytmy samby i widowiskowe stroje tancerek utrzymywały gorący klimat imprezy. Część artystyczną Finału poprowadził Krzysztof Ibisz, który z wrodzoną sobie swobodą zachęcał publiczność do wspólnej zabawy. Wśród interaktywnych zabaw na uwagę zasługuje konkurs na „Najpiękniejszy kapelusz”, w którym w tym roku nie zabrakło oryginalnych nakryć głowy. Salon fryzjerski Le Grand z Łodzi, który był fundatorem nagród w konkursie długo nie mógł zdecydować komu przyznać główną nagrodę, ale dzięki pomocy publiczności wybór okazał się łatwiejszy. Dla profesjonalistów i amatorów, których pasją jest robienie zdjęć został zorganizowany konkurs fotograficzny, gdzie każdy mógł pokazać swoje umiejętności i swój sposób postrzegania Turnieju.Pośród wielu kolorowych stoisk panie mogły skorzystać z szerokiego zakresu usług kosmetycznych, porad wizażystów oraz lekarzy dermatologów. Wszyscy chętni mogli również skorzystać z możliwości czyszczenie i konserwacji biżuterii. Kunsztowne brylanty nadawały blasku nie tylko nagrodom głównym, ale również stanowiły ozdobę pokazu ekskluzywnych modeli samochodów podczas, którego modelki zaprezentowały najlepsze kolie wykonane w pracowni A&A Domu Jubilerskiego.Organizatorzy starają się, co roku połączyć sport ze sztuką więc i tym razem nie mogło zabraknąć ducha artystycznego na imprezie. Bardzo dużą uwagę wzbudzała odważna w swoim wyrazie wystawa rzeźb studentów Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Goście mogli również obejrzeć wystawę obrazów znanej łódzkiej Galerii Sztuki – AdiArt.

Turniej zaszczyciło swoją obecnością wielu wspaniałych gości, wśród których była obecna Miss Polonia 2007 Barbara Tatara -  Ambasador marki Frederique Constant. W trakcie części bankietowej można było również spróbować smacznych potraw kulinarnych, skosztować jubileuszowego tortu a także degustować wyśmienite wina oraz cygara.

W piątym Jubileuszowym Turnieju O Brylant A&A emocjom sportowym nie było końca. Po udanych zawodach golfowych i konkursowych goście mieli możliwość obejrzenia relacji na żywo ze zwycięstwa Roberta Kubicy oraz z historycznego meczu Polska – Niemcy w mistrzostwach Europy w piłce nożnej 2008.

Jubileusz okazał się okazją do podsumowań i wspomnień, ale najważniejsze, że po raz kolejny organizatorzy udowodnili, że Turnieju O Brylant A&A to ważne i prestiżowe wydarzenie golfowo-towarzyskie w Polsce, które propaguje rozwój golfa w kraju i filozofię życia z nim związaną.

Wyniki Turnieju

Kategoria Open brutto
1. Wojtek Świniarski – 166 brutto
2. Michał Kończak – 166 brutto
3. Grzegorz Zieliński – 170 brutto

Kategoria Open netto
1.Kaźmierczak Oskar 133 netto
2.Rafał Wieczorek
3. Michał Kończak

Kategoria Kobiety brutto
1. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska – 200 brutto
2. Stepułajtys Beata – 206 brutto
3. Mokrzycka Ewa – 216 brutto

Kategoria Kobiety netto
4. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska – 156.6 netto
5. Stepułajtys Beata – 162.2 netto
6. Mokrzycka Ewa – 179.2 netto

Hole in One/Nearest to the Pin - Adam Kowalczewski
Longest Drive
Marek Pisarski w klasyfikacji mężczyzn
Elżbieta Wolschendorf-Łazowska – w klasyfikacji kobiet