zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Krótko o golfie...

Krótko o golfie...| Zasady| Poję™cia| Rodzaje kijów|

medium_natalie-gulbis.jpg

Golf - elegancki sport dla kobiet

Golf jest dyscypliną sportu, która  zapewnia ciekawe i kulturalne spędzanie czasu. Wbrew powszechnej opinii w golfie wymagana jest dobra kondycja fizyczna, która przydaje się na polu golfowym liczącym niekiedy 7 hektarów. Spacery towarzyszące rozgrywkom korzystnie wpływają na nasze zdrowie, zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia, oddechowego, kostnego i nowotworów.
 
Podczas gry pracują prawie wszystkie większe grupy mięśniowe. Zawodnik wykonuje około 100 uderzeń kijem, w które zaangażowanych jest prawie 120 mięśni. Golf to sport wymagający dobrego zdrowia.
Golf znakomicie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na sylwetkę. Podczas jednej rundy na polu pokonuje się marszem średnio 8-10km. Taka porcja ruchu pozwala spalić nawet 1000 kcal.!!!
Ponadto umożliwia wielogodzinny aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta i spalin. Czy może być coś korzystniejszego dla naszej cery?
medium_alison2.jpg
 
 
medium_krista_swanson11.jpg
Rozgrywki golfowe mają doskonały wpływ także na zdrowie psychiczne. Golf, w przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin sportowych, nie wyzwala zbyt silnych emocji. Mimo woli wygranej, grze towarzyszy przede wszystkim zdrowa rywalizacja i kulturalne zachowanie. Golf stanowi doskonałą formę relaksu i spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.
 
W golfa gra wiele sławnych kobiet. Ten sport upodobało sobie wiele gwiazd kina, telewizji. Najbardziej znaną golfistką jest Catherine Zeta Jones, Grażyna Wolszczak, Elżbieta Panas. Grać można bez względu na wiek, poziom umiejętności czy miejsce zamieszkania. Obecnie w każdej większej aglomeracji w Polsce znajduje się co najmniej jedno pole. Systematycznie wzrasta także liczba organizowanych turniejów i uprawiających ten sport zawodników
medium_cartoon.jpg