g76_g76_EPRLOGOSTRONAA&A.jpg
 
zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Aktualności

g76_DSC_7193a.jpg

Zamek w Niemodlinie

Zapraszamy do zwiedzania zamku w Niemodlinie.

English website: www.polishcastle.uk 

g76_Majdan.jpg

Nowa Rzeźba ,,Majdan,, w Pabianicach już 8.06.2014r

"Majdan" przedstawia krzyż poprzedzający żagiel. Krzyż to symbol ofiar z całej Ukrainy - zarówno tych z Kijowa, jak i ze wschodniej Ukrainy. Dokąd zmierza (płynie - symbol żagla) ten kraj, rozdarty wojną domową? Finału nikt dziś, czyli w chwili powstawania tego dzieła, nie może przewidzieć. Na żaglach wycięte są bezimienne głowy mieszkańców tego kraju. Kraju objętego wojną domową, podczas której występują przeciw sobie sąsiedzi, bo są różnych narodowości, różnych poglądów politycznych. Jedni biją drugich  w imię swoich przekonań. Biją, strzelają.... Jeszcze do niedawna życzliwi sobie sąsiedzi.

"Majdan" to wyraz mojej nadziei, że żagiel Ukrainy, prowadzony po wzburzonych dziś wodach krzyżem, dopłynie do szczęśliwego portu.

Portu, który dziś jest jeszcze tak daleko.

 

 

Jurij Makowlev urodził się we wschodniej Ukrainie w 1959 r. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych  w Charkowie i przeniósł się do Doniecka, gdzie żył i tworzył.  

W swojej twórczości inspiruje się m.in. kulturą antyku, włoskim surrealizmem, ekspresjonizmem niegeometrycznym. Próbuje opisać drobne fragmenty obrazu współczesnego świata. Dlatego też podczas pracy w każdej z interesujących go technik stara się wykorzystać maksymalnie możliwości, jakie daje mu dany materiał i szuka w nim aspektów pozwalających na przekazanie jego wewnętrznych przemyśleń. Szuka cząstek, wrażeń wizualnych, detali, które zestawione razem dadzą osobisty obraz wybranego fragmentu otaczającego świata. Ponieważ postrzega świat nieharmonijnie i fragmentarycznie, charakteryzuje swoją twórczość jako abstrakcyjną i metafizyczną. Malarstwo,. rzeźba jest odbiciem wewnętrznych gruntownych przemyśleń, filozofii.... Tworzy w wielu dziedzinach sztuki i wykorzystuje wiele materiałów, biorąc pod uwagę indywidualne ich właściwości. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, ceramiką, rysunkiem, grafiką. To wyjątkowo wszechstronny artysta.

g76_vhniezd_res.jpg

W Bratysławie odbywa się kolejna Międzynarodowa Wystawa SOCHA A OBJEKT XVIII

W dniach 27.06 - 25.08.2013 w Bratysławie można podziwiać prace rzeźbiarskie ponad stu artystów z całego świata. W tegorocznej edycji prezentowane są również prace polskiego artysty - Tomasza Koclęgi.

W Bratysławie odbywa się kolejna Międzynarodowa Wystawa SOCHA A OBJEKT XVIII
g76_1003281_532542196804803_244786742_nw.jpg

Kolejna rzeźba Tomasza Koclęgi została odsłonięta

9 czerwca podczas finału golfowego Turnieju o Brylant A&A została odsłonięta kolejna rzeźba składająca się na kompozycję "Wtuleni". Pierwsza z rzeźb powstała podczas II Międzynarodowego Pleneru Rzeżbiarskiego.
Kolejna rzeźba Tomasza Koclęgi została odsłonięta
g76_5ab.JPG

Rzeźby Magdaleny Abakanowicz opuściły Europejski Park Rzeźby

Ekspozycja obejmująca dwie plenerowe kompozycje wybitnej rzeźbiarki dobiegła końca. Rzeźby, które prezentowane były przez cały rok wzbudziły duże zainteresowanie i przyciągnęły odwiedzających z całego regionu, w tym wiele wycieczek szkolnych.

g76_aq3.JPG

Jesień w Parku Rzeźby

Serdecznie zapraszamy na jesienne spacery!
Jesień w Parku Rzeźby
g76_zzzz043.jpg

II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Pabianice 2012

Plener "Drugie spotkania ze sztuką" pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego dobiegł końca. Stworzone rzeźby zostały odsłonięte 3 czerwca podczas finału golfowego Turnieju o Brylant A&A.
II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Pabianice 2012
g76_Logo_UM_CMYK_bia_e_pole_v9.jpg

Europejski Park Rzeźby A&A został objęty patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego

g76_astralogo1.JPG

Plener rzeźbiarski dla dzieci!

22 maja w Europejskim Parku Rzeźby A&A odbędzie się plener rzeźbiarski dla dzieci. Sponsorem warsztatów jest firma ASTRA.
Plener rzeźbiarski dla dzieci!
g76_plener1.jpg

Plener rzeźbiarski - Pabianice 2012!

Już w maju w Europejskim Parku Rzeźby A&A odbędzie się kolejny plener rzeźbiarski!


 

Plener rzeźbiarski - Pabianice 2012!
g76_wielk3.jpg

Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy Państwu czasu pełnego miłości i radości!
g76_x-logo_big.jpg

Znamy już projekt pomnika ofiar Smoleńska

Ogłoszenie wyników Konkursu i podanie ich do publicznej wiadomości nastąpiło w siedzibie Organizatora podczas ogólnopolskiej konferencji prasowej 30.03.2012 roku.

Znamy już projekt pomnika ofiar Smoleńska
g76_kran3.jpg

Sculpture by the sea - choć do kolejnej edycji zostało trochę czasu, warto zapoznać się z tą niezwykłą inicjatywą!

W Sydney co roku w listopadzie można podziwiać wyjątkową wystawę nowoczesnych rzeźb. 

Sculpture by the sea - choć do kolejnej edycji zostało trochę czasu, warto zapoznać się z tą niezwykłą inicjatywą!
g76_PIERSCIONEK.jpg

Konkurs na nazwę pola golfowego A&A GC w Pabianicach rozstrzygnięty!

Pole golfowe A&A GC w Pabianicach będzie nosić nazwę: A&A ARKADIA. Nagrodę główną, złoty pierścionek z brylantem, otrzyma pan Tomasz Wisniewski.

Konkurs na nazwę pola golfowego A&A GC w Pabianicach rozstrzygnięty!
g76_amutanty.JPG

Abakanowicz w Pabianicach!

Już 16 stycznia Europejski Park Rzeźby A&A zostanie wzbogacony o twórczość Magdaleny Abakanowicz. Zapraszamy do podziwiania prac wybitnej polskiej rzeźbiarki!

Abakanowicz w Pabianicach!
g76_nowyrok2.jpg

Nowy Rok 2012

Europejski Park Rzeźby A&A pragnie życzyć Państwu, aby rok 2012 był czasem kreowania swojego życia w zgodzie ze swoją pasją, pełnym piękna i nowych wyzwań!

g76_otw2.JPG

Park Rzeźby otwarty! - 5 czerwca 2011

Europejski Park Rzeźby w Pabianicach został uroczyście otwarty 5 czerwca 2011 przez Krzysztofa Ibisza podczas finału golfowego Turnieju o Brylant A&A. W parku znajduje się obecnie 10 rzeźb. Zapraszamy do zwiedzania!

 

 


 

Park Rzeźby otwarty! - 5 czerwca 2011
g76_powstpark.JPG

Europejski Park Rzeźby

Pomysł zrodzony w czasie rozmowy z Anną i Arkadiuszem Majsterek przerodził się w czyn! W pobliżu pola golfowego w podłódzkich Pabianicach powstaje Europejski Park Rzeźby.

 


Europejski Park Rzeźby

archiwum aktualności